KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13073536
nr 1307 3536
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Akvarell, Figur, signerad. 33x25 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 februari 2020
kl 18:06:42
16/2 18:37:35
100 kr
17/2 17:34:44
Ã…ke Plantin
Läs mer om Ã…ke Plantin